Czy warto nosić pierścionek zaręczynowy z obrączką ślubną na jednym palcu?

Pierścionek zaręczynowy w dniu ślubu staje się niezwykłą pamiątką, którą również można nosić. Wiele kobiet zastanawia się jednak w jaki sposób połączyć obrączkę z pierścionkiem zaręczynowym i czy faktycznie będą one do siebie pasowały, jeśli znajdą się na jednym palcu. W efekcie decydują się na noszenie każdego z elementów biżuterii na dwóch różnych palcach.

Tak naprawdę możliwości połączenia pierścionka zaręczynowego z obrączką jest mnóstwo, a wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji panny młodej. Warto jednak po ślubie zacząć nosić pierścionek zaręczynowy na jednym palcu – dzięki temu nie tylko dwa najważniejsze pierścionki w życiu będą w jednym miejscu. Okazuje się, że w ten sposób możemy uchronić pierścionek zaręczynowy przed zsunięciem się z palca lub zamknięciem go w szkatułce z biżuterią.

Jakie modele obrączek można łączyć z pierścionkami zaręczynowymi? Czy takie połączenie jest modne i praktyczne? Czy obrączka będzie dobrze prezentowała się z pierścionkiem zaręczynowym?

Jak nosić pierścionek zaręczynowy z obrączką ślubną?

Według polskiej tradycji po ślubie pierścionek zaręczynowy powinien być noszony na serdecznym palcu, lewej dłoni. Jak wiemy, w praktyce bardzo często pierwszy z nich ląduje w szkatułce i jest zakładany jedynie przy niektórych okazjach. Dlaczego warto je nosić na palcu prawej dłoni? Wynika to przede wszystkim z symboliki – to właśnie prawa ręka jest przykładana do piersi podczas składania obietnic czy przysiąg. Jednocześnie to prawa ręka jest podawana drugiej osobie, również podczas ślubu.

Jednak w XXI wieku wiele kobiet decyduje się na odejście od tradycji i nierzadko łączy oba pierścionki na wiele różnych sposobów. Podpowiemy jak nosić obrączkę z pierścionkiem zaręczynowym, aby całość prezentowała się niezwykle efektowanie.

złoty pierścionek zaręczynowy

Delikatny, lecz unikatowy złoty pierścionek z diamentami marki Verona/YES będzie doskonale komponował się z minimalistyczną obrączką od jubilera Eko-Karat/JUBILO.

Obrączka i pierścionek od jednego jubilera

W pierwszej kolejności warto pomyśleć nad zakupem obrączek w tym samym miejscu, gdzie pan młody zdecydować się kupić pierścionek zaręczynowy. Wynika to nie tylko z możliwości otrzymania rabatu, ale również z faktu, że możemy wybrać obrączki, które stylem będą pasowały właśnie do pierścionka zaręczynowego. Dodatkowo obrączki będą wykonane z tej samej próby metalu, co pierścionek, dzięki czemu całość będzie spójna i estetyczna.

Kupno obrączek w tym samym sklepie jubilerskim pozwoli również na dopasowanie pierścionka zaręczynowego do obrączek, zachowując jeden styl. Do pierścionka zaręczynowego będzie wtedy też łatwiej dobrać obrączkę – w zależności od otrzymanego pierścionka z wieloma kamieniami lub jednym.

Pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu

Mężczyzna, który prosi swoją ukochaną o rękę najczęściej wie, jakie są jej pragnienia noszenia tej specjalnej biżuterii. Dobiera również odpowiedni styl pierścionka zaręczynowego, który z powodzeniem będzie nosiła na tym samym palcu co obrączka. Do takiego połączenia sprawdzą się jednak najlepiej proste pierścionki zaręczynowe, z jednym, niewielkim kamieniem.

Coraz modniejsze jest jednak łączenie okazałego pierścionka zaręczynowego z obrączką, na której również są umieszczone kamienie szlachetne. Warto jednak dopasować dwa pierścionki tak, aby efekt był spójny i niezbyt masywny.

pierścionek zaręczynowy

Unikatowe i eleganckie pierścionki zaręczynowe z diamentami znajdziesz w sklepie ekokarat.pl

Obrączka ślubna a pierścionek zaręczynowy – jak łączyć?

W sklepach jubilerskich wybór obrączek oraz pierścionków zaręczynowych jest ogromny, dlatego z pewnością każda para młoda znajdzie idealne połączenie. W praktyce jednak, najbardziej estetyczne są dwa rodzaje połączeń tej specjalnej biżuterii.

W pierwszy przypadku najłatwiej jest zdecydować się na obrączki klasyczne i gładkie, do których będą pasowały pierścionki zaręczynowe z jednym kamieniem. Kolor biżuterii nie ma tutaj znaczenia – można wybierać według własnego upodobania. Obok siebie dobrze też wyglądają pierścionki zaręczynowe i obrączki, które są wykonane z żółtego złota, posiadają podobną do siebie szerokość i mają ograniczoną ilość zdobień. W sklepie jubilerskim EkoKarat można znaleźć idealne połączenie złotej obrączki płaskiej 525 oraz gładkiej 527 z kolekcji Memotions i dopasować ją do na przykład do złotego pierścionka z diamentem Verona 15336 lub złotego pierścionka zaręczynowego z diamentem Verona 5069MPJ.

W drugim przypadku można zdecydować się na damską obrączkę wysadzaną kamieniami lub innymi zdobieniami i dopasować ją do wielkości kamienia w pierścionku zaręczynowym. Ze sklepu jubilerskiego EkoKarat najlepiej sprawdzą się połączenia takich modeli jak Fala 503, Fala 523 lub obrączka z diamentami z kolekcji Memotions 500 ze złotym pierścionkiem retro z diamentami CT 650 czy CT T379/05.