Jak powstają torebki prezentowe?

Torby papierowe to idealny sposób na zapakowanie zakupów czy prezentów. Ze względu na wygodę użytkowania, ich solidność i praktyczność mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Spersonalizowane torby z firmowym nadrukiem mogą stanowić element reklamowy i kreować pozytywny wizerunek firmy.

Elegancka torba z nadrukiem, z wyraźnym logo firmy może być wykorzystywana przez nie w celach marketingowych. Torby z widocznym logo firmy mogą być jej wizytówką w czasie konferencji, czy eventów. Rynek oferuje torby w bogatym asortymencie, począwszy od ich przeróżnych kolorów i rozmiarów, aż do wielu kształtów. Mogą być również pokryte matowym lub błyszczącym laminatem oraz nadrukiem. Wykorzystywanie takich toreb stanowi realizację proekologicznych działań, których celem jest ochrona środowiska naturalnego.

Dlaczego warto wybrać torebkę prezentową?

Osoba obdarowana prezentem zwraca uwagę w pierwszej chwili na jego opakowanie, dlatego istotną sprawą jest, by było efektowne, piękne i samo w sobie mogło stanowić część upominku. Rynek oferuje torby prezentowe na różne okazje, począwszy od świąt, wesel, ślubów, urodzin, co pozwala dopasować torbę do okazji i wieku osoby, która ma być  obdarowana. Ważną sprawą jest nie tylko dopasowanie opakowania do okazji, ale również rodzaju prezentu w taki sposób, by został on właściwie zabezpieczony i nie uległ zniszczeniu.

Jak wygląda produkcja toreb papierowych/torebek prezentowych?kobieta na zakupach

Powstanie torby papierowej z nadrukiem zaczyna się od opracowania jej projektu. Na tym etapie uwzględnia się życzenia i sugestie klienta. Kolejnym etapem jest druk toreb według opracowanego projektu. W procesie produkcyjnym toreb wykorzystuje się matryce fotopolimerowe, a nadruki na nich powstają za pomocą kilku technik drukarskich. Jedną z nich jest technika fleksodruku do zadrukowania całej powierzchni torebki. Kolejną techniką jest offset do druku również na całej powierzchni, ale również jej centralnej części. Nadruk wtedy można zabezpieczyć folią matową lub błyszczącą, bądź lakierem UV.

Kolejną techniką wykonywania nadruku na torbie jest sitodruk.  Jest to metoda opłacalna dla większych ilości, od stu sztuk. Na maszynę nakłada się osobno każdy z kolorów, torebka przesuwa się pod matrycę z jednym kolorem, potem następuje etap suszenia, potem torba przesuwa się pod matrycę z innym kolorem i podsuszenie, następnie nałożenie kolejnego koloru aż do wykonania pełnego druku, czyli pełnego cyklu maszyny. Po zakończeniu ściąga się torby z maszyny. Potem wkłada się je do tunelu grzewczego, aby je wysuszyć i utrwalić farbę dzięki temperaturze. Kolejną metodą jest nadruk cyfrowy DTG oraz nadruk termotransferem.

Z jakich papierów ozdobnych powstają torby papierowe?

Do produkcji toreb, które służą do pakowania towarów w sklepach, używa się najtańszego i wytrzymałego papieru Kraft o brązowym lub beżowym kolorze, fakturze gładkiej i prążkowanej. Tego rodzaju papier jest produktem ekologicznym, gdyż nie zawiera środków chemicznych i szybko rozkłada się w środowisku naturalnym, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnie używanych toreb foliowych. Torbami pochodzącymi z recyklingu są torby makulaturowe. Natomiast te najpiękniejsze, ozdobne wykonuje się z reguły na indywidualne zamówienie klienta z ekologicznego papieru Kraft lub takiego o zwiększonej gramaturze, offsetowego lub kredowego.

Torby ozdobne mogą być pokryte laminatem, zaopatrzone w nadruki lub różnorodne wytłoczenia. Pokrywanie toreb laminatem matowym lub błyszczącym ma na celu zabezpieczenie ich przed wpływem warunków atmosferycznych, podniesienie ich wytrzymałości i estetyki. Jako uchwyt najczęściej stosuje się sznurek zrobiony z bawełny lub materiałów syntetycznych, ale także płaski z wielokrotnie złożonego papieru lub skręcany. Torebki na prezent ze względu na swoją praktyczność i estetykę są nieodłącznymi atrybutami naszej codzienności.