Jak sprawić by dzień ślubu był wyjątkowy?

Decyzja o ślubie to ogromna zmiana życiowa. Wydarzenie to wyznacza zupełnie nowy etap w życiu młodej pary, która od tej pory rozpocznie wspólne życie pełne najróżniejszych doświadczeń – zarówno tych szczęśliwych i radosnych, ale czasem też smutnych i ciężkich. Każda młoda para chce, aby dzień ten był wyjątkowy i nie ma się czemu dziwić.

Wyjątkowy ślub zapadnie w pamięci na długo i pozostawi po sobie wiele pięknych wspomnień na całe życie. Z tego właśnie powodu warto, aby w tym uroczystym dniu wszystko było dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Przygotowań nie należy absolutnie odkładać w czasie. Im wcześniej zostaną one rozpoczęte, tym większa szansa, że obejdzie się bez żadnej “wpadki”.

Do zorganizowania wyjątkowego wesela bardzo istotne jest stworzenie planu. Zanim jednak będzie to możliwe, przyszli małżonkowie powinni przede wszystkim wspólnie podzielić się swoją własną wizją uroczystości. Jest to ważne, ponieważ nawet najbardziej zgodne ze sobą osoby mogą mieć bowiem zupełnie odmienną koncepcję na przyszłe wesele. Z tego właśnie powodu bardzo istotna jest szczera rozmowa, dzięki której możliwe będzie uniknięcie konfliktów. Nieporozumienia zdarzają się jednak dość często i są one wręcz wpisane w ślubne przygotowania. Ważne jednak, aby młoda para pamiętała, że to od nich samych zależy, jak będzie wyglądał ślub.

Szczęście mają te osoby, które już na początkowym etapie związku, “romantyzowały” o swoim przyszłym ślubie. Wówczas opracowanie planu będzie o wiele łatwiejsze. Przy nieco odmiennych wizjach warto postawić na “horacjański” złoty środek, który scali obie idee i tym samym zadowoli obie strony. Ustalenie spójnej koncepcji ślubu jest kluczowe do tego, aby stworzyć plan. Z kolei plan jest kluczowy do tego, aby ślub był wyjątkowy.

Przygotowania do ślubu – jakie kwestie powinny być uwzględnione w planie?

Młoda para, po ustaleniu wspólnej wizji uroczystości ślubnej, może przejść do opracowania planu. Tutaj najważniejszymi kwestiami są: wyznaczenie daty ślubu, zarezerwowanie terminu ślubu w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, znalezienie lokalu na uroczystość weselną i stworzenie wstępnej listy gości. Wszystkie te sprawy są kluczowe do tego, aby można było przejść do kwestii, takich jak: wyboru strojów ślubnych, zamówienia obrączek ślubnych, zaprojektowania zaproszeń na ślub, wyznaczenia świadków, znalezienia fotografa i zespołu weselnego, ustalenia menu czy atrakcji.

Ważna jest również kwestia pierwszego tańca, ponieważ on również decyduje o tym, czy uroczystość ślubna będzie wyjątkowa. Kluczowy jest w tym przypadku wybór piosenki, ale nieunikniona może się okazać kwestia zapisu na kurs tańca.

Na wyjątkowy ślub ogromny wpływ na również motyw przewodni wesela. O tym, że naprawdę warto się na niego decydować nie trzeba nikomu mówić. Motyw przewodni jest bowiem swoistą gwarancją na to, że ślub będzie niepowtarzalny i pozostanie w pamięci na długo.

Wybór stylu przewodniego nie należy jednak do najłatwiejszych. Wszystko dlatego, że motywów przewodnich na wesele jest bardzo dużo. W tym przypadku, młoda para powinna kierować się tym, czy dany motyw pasuje do ustalonej wcześniej wizji ślubu. Dla par, które pragną formalnej uroczystości dobrym rozwiązaniem będzie styl glamour. Dla osób, którym zaś marzy się awangardowa uroczystość doskonale będzie nadawał się motyw boho, czy rustykalny.

Gdzie zorganizować wyjątkową uroczystość?

Na wyjątkowość uroczystości weselnej ogromny wpływ ma lokal, w którym będzie się ona odbywała. Ważne, aby obiekt oferował kompleksową pomoc z zakresu organizacji ślubu – od wyboru sali balowej, po ustalenie menu i atrakcji.

Do takich lokali można zaliczyć Hotel Jasek, który oferuje przyjęcia weselne we Wrocławiu. Wyprawienie ślubu wiąże się z ogromnym stresem dla młodej pary. Hotel Jasek jest tego świadomy i oferuje wsparcie – zarówno od strony kulinarnej, jak i elementów związanych z dekoracją sali. Na terenie obiektu znajdują się również pokoje hotelowe w standardzie 3*, w których goście mogą odpocząć po całonocnej zabawie. Dla młodej pary zaś Hotel Jasek posiada Apartament dla Nowożeńców, w którym świeżo upieczeni małżonkowie mogą spędzić błogą noc poślubną.