Jak znaleźć dobrego dj’a na wesele ?

dj wesele poznańWesele musi mieć dobrą oprawę muzyczną niezależnie od tego, ile gości będzie się na nim bawić. Obecnie alternatywą dla tradycyjnie wynajmowanej na takie okazje orkiestry jest DJ, który nie tylko dba o sam dobór muzyki do momentu wesela, ale również potrafi porwać gości do wspólnej zabawy.

Dobry Dj – czyli jaki?

W telegraficznym skrócie – dobrego dj-a weselnego poznasz po tym, ile osób spędza czas przy stolikach, a ile pozostaje na parkiecie. Wybierając daną osobę musimy zorientować się, ile wesel do tej pory poprowadziła. Dziś część usługodawców zamieszcza filmiki ze zrealizowanych zleceń na YouTube. Oglądając krótki materiał możemy się zorientować w stylu prowadzenia imprezy, doborze repertuaru, oraz w przedziale wiekowym, który bawi się na parkiecie. Dobry dj sprawia, że tańczą zarówno starsze osoby, przez młodzież, aż po dzieci.

Przewaga dj-a nad zespołem

Obejrzałeś kilka filmików w Internecie, ale nadal wahasz się, czy znajdziesz na tyle dobrego dja na wesele, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną orkiestrę. Dj ma w jednym punkcie ogromną przewagę nad choćby najlepszą orkiestrą – odtwarza Waszą muzykę, którą znacie i lubicie. Oczywiście musicie wziąć pod uwagę gusta muzyczne gości, ale również wybieracie swoje ulubione utwory. I co ważne – będziecie wiedzieć, jak one będą brzmieć.

Poza tym dj w drugiej części wesela, gra tak samo dobrze, jak na samym początku – zespołowi muzycznemu może dać się we znaki zmęczenie. Co do  repertuaru – ustalasz go odpowiednio wcześnie, możesz dodawać utwory, prosić o remixy… niestety, nawet najlepszy zespół weselny nie jest w stanie dokładnie odzwierciedlić wielu utworów z prostego powodu – barwy głosu i wcześniejszego przygotowania muzycznego.

Dj do zadań specjalnych

Bierzmy pod uwagę ludzi, którzy nie tylko z pasją wykonują swoją pracę, ale również potrafią dopasować się na bieżąco do wymagań publiczności. Profesjonalny dj na wesele oprócz listy wybranej przez parę młodą, ma przygotowane popularne utwory, które zwykle wybierane są na poszczególnych etapach wesela, przez określone grupy wiekowe. Utwory odtwarzane na specjalne życzenie gości to miły ukłon w ich stronę oraz gwarancja zapamiętania dj-a jako człowieka, który był dobrze przygotowany i przewidział wiele ewentualności.

Dobry dj na wesele potrafi również przygotować zabawy. Warto, by para młoda zawczasu o tym pomyślała i wybrała takie, w trakcie których żadna z części publiczności ani sama młoda para, nie będzie miała poczucia zażenowania. Obecnie dj jest w stanie poprowadzić nawet biesiadę za stołami.

Gdzie szukać dj- a na wesele?

dj na wesele poznan

Warto zacząć od znajomych, którzy wybrali dj-a zamiast orkiestry- może mają jeszcze namiary na swojego i zechcą się z wami nimi podzielić? Poza tym planując wesele, pytajcie na imprezach, na których jesteście gośćmi i wyjątkowo dobrze się bawicie – dj- owi naprawdę jest bardzo miło, kiedy w trakcie prowadzenia jednej imprezy, dostaje zlecenia na kilka kolejnych. Jeśli nie uda wam się nikogo znaleźć w ten sposób, może warto poszukać na forach internetowych. Warto również zapisać się do kilku grup na Facebooku – tam często wrzucane są również filmiki, więc od razu możecie się zorientować, z jakim stylem prowadzenia imprezy macie do czynienia.

Zdarza się również, że w gronie znajomych znajduje się ktoś, kto dopiero zaczyna trudnić się taką profesją. Dlaczego by nie spróbować? Mniej popularne osoby potrzebują czasu i reklamy, żeby się „wybić”, a mogą być naprawdę bardzo dobrzy i nie ustępować niczym tym bardziej popularnym.