Jak zorganizować ślub na plaży

Każda kobieta od wczesnych lat dzieciństwa marzy o idealnej scenerii swojego przyszłego ślubu. Do najczęstszych należy taki w uroczym drewnianym kościółku gdzieś na skraju pięknej doliny, albo bardziej ekstrawagancko w wynajętym pałacu przy złotej zastawie, dużą popularnością cieszy się również ślub na plaży, na boso, z kolorowymi kwiatami we włosach przy dźwięku rozbijających się fal.  Jeżeli ta ostatnia wersja najbardziej przypadła Ci do gustu, to będziesz mieć ciężki orzech do zgryzienia, jednak jak najbardziej jest to możliwe do realizacji.

Termin

Po pierwsze, wybierz odpowiedni termin. W przypadku każdego ślubu w plenerze, istotnym jest przewidzenie pogody panującej w danym okresie, oraz zabezpieczenie się w przypadku deszczu i silnego wiatru. Jeżeli jesteś patriotką i chcesz pobrać się nad Bałtykiem, będzie ci bardzo ciężko gdyż to morze, jak i nasz klimat należą do bardzo kapryśnych, a skuteczne prognozowanie pogody wydaje się być niemożliwe. Warto przemyśleć możliwość odbycia ślubu za granicą w cieplejszym i bardziej stabilnym pogodowo kraju, jednak to diametralnie zwiększy koszty całej imprezy jak i utrudni organizację.

Lokalizacja

 ślub na plażyNastępnie wybierz odpowiednie miejsce i plaże, musisz zdecydować czy będzie to plaża należąca do jakiegoś hotelu, czy też dzika w sprawie której musisz się kontaktować z władzami miasta. Wtedy kolejna decyzja polega na tym, czy chcesz jedynie wynająć kawałek plaży, czy powierzyć organizację ślubu hotelowi do którego ta plaża należy. W obu przypadkach należy podjąć odpowiednie rozmowy z właścicielami plaż i rezerwacje.

Zastanów się, czy na plaży ma się odbyć jedynie ślub, czy też twoje wesele. Jeżeli planujesz oba wydarzenia na tej samej plaży, musisz starannie zaplanować menu dostosowane do takich warunków, jak i budowę całego zaplecza w postaci parkietu, miejsca na stoliki, miejsca dla orkiestry itd. Zastanów się na konwencją swojego ślubu, czy ma być w stylu klasycznym, czy też hawajskim? Wtedy musisz odpowiednio uprzedzić swoich gości, jak i przygotować swój strój i pana młodego. Do takiego ślubu musi być również dostosowana twoja suknia, buty, fryzura i makijaż,. Powinny znieść wszelkie panujące warunki pogodowe.