Największe ślubne wpadki

Dowiedz się jakie są najczęstsze błędy popełniane bez gości weselnych i jak uchronić się przed niechcianym wystawieniem na pośmiewisko. Powody są najróżniejsze, od zapomnienia się, przez brak organizacji, aż po alkohol. Pewnym jest, ze nigdy nie powinno do nich dochodzić i na trwale zapisują się w pamięci wszystkich gości.

Podarowanie młodym pustej koperty

Jest to największa przykrość jaką możesz im sprawić. Organizacja ślubu to naprawdę wielki wydatek, nowożeńcy liczą na wsparcie ze strony gości. Pyza tym każdy jest rozczarowany, kiedy nie otrzyma prezentu mimo iż bardzo na niego liczył. Jeżeli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, najlepiej nie dawaj nic, podarowywanie pustej koperty jest bardzo nietaktowne.

Przesadzenie z ilością alkoholu

Teoretycznie ta zasada się wydaje być oczywista, jednak na każdym polskim weselu widzimy upitą grupkę gości, których zachowanie jest co najmniej żałosne. Bywają oni agresywni, nieuprzejmi, a widok ich spania pod stołem powoduje ogromne zażenowanie. W trakcie twojego pobytu na weselu trzymaj klasę i kontroluj ilość wypitych kieliszków.piwo na weselu

Pominięcie uroczystości zaślubin

Na każdym ślubie widzimy takie przypadki osób, które nie pojawiają się na mszy w kościele, a w tym czasie oczekuje na młodych przed domem weselnych. Jest to przejaw braku szacunku, nawet jeżeli jesteś nie wierzący powinieneś uszanować tradycję pary młodej i jej rodziny. Przecież w tym dniu najważniejszym momentem jest ich złożenie przysięgi, wesele to tylko akt świętowania tego momentu.

Przyprowadzenie dzieci, mimo braku ich zaproszenia

Jest to kontrowersyjna kwestia, jednak należy pamiętać, ze my jesteśmy gośćmi, a to do młodych należy decyzja kto pojawi się na przyjęciu którzy oni organizują. Uszanuj ich decyzję, nic się nie stanie, jak pozostawisz dzieci pod czyjąś opieka.