Nowożeńcy z dzieckiem na swoim ślubie

Na każdym weselu w centrum uwagi znajduje się para młoda, powinni się oni cieszyć tym wyjątkowym dniem. Jak jednak zorganizować uroczystość swojego ślubu, kiedy jest się już rodzicem? Jak panna młoda może pogodzić swoją rolę z byciem matką? Z kolei jak pan młody może szaleć do białego rana będąc jednocześnie odpowiedzialnym ojcem?

Opieka nad dzieckiem na ślubie

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, komu powierzymy opiekę nad dzieckiem w tym ważnym dniu. Najlepiej, gdyby była to niania lub osoba która ma doświadczenie w opiece nad tym konkretnym dzieckiem, wtedy będzie wiedzieć jak zareagować na jego najróżniejsze zachowania. Oczywiście opieką może się zająć babcia lub siostra, ale należy wsiąść pod uwagę fakt, ze i ona chciałaby skupić się tego dnia na zabawie i aktywnie uczestniczyć w ceremonii ślubu. Kolejny wariant polega na tym, ze dziecko nie będzie się chciało rozstawać z matką, wtedy blisko pani młodej powinna być ciągle osoba, która wspomoże ją w opiece.

Sdzieckotarsze dzieci mogą już aktywnie uczestniczyć w ceremonii ślubu rodziców, może to być dla nich również bardzo ważne przeżycie obfitujące w liczne pozytywne wspomnienia. Bardzo rzadko zdarza się, aby dzieci były obecne na ślubie swoich rodziców, dlatego należy wyciągnąć wszystkie korzyści płynące z tej sytuacji. Niezwykle wzruszający jest widok małego chłopczyka ubranego w garnitur, który niesie komplet obrączek dla swoich rodziców, czy też małej księżniczki ubranej w sukienkę weselną dla dziewczynek, która sypie dywan kwiatów przez mamą i tatą kroczącymi przed ślubny ołtarz.

Jak przygotować się na obecność dziecka na ślubie?

Miejsce dziecka w domu weselnym powinno się znajdować przy parze młodej, gdyż on jest częścią tej rodziny i tez znajduje się w centrum zainteresowania. Warto zastanowić się nad specjalnym menu dla takiego dziecka oraz zatrudnieniem animatorów, którzy urozmaicą czas dzieciom obecnym na weselu. W ten sposób zarówno Młoda Para, jak i wszyscy goście – rodzice mogą w pełni uczestniczyć w przyjęciu weselnym