Te miejsca na pewno zna każdy fotograf ślubny w Krakowie

Kraków to magiczne miejsce z historią w tle, stąd cieszy się on dużą popularnością wśród młodych par, które planują plenerową sesję ślubną. Miasto pełne zabytków, wyjątkowych miejsc, gdzie nowoczesność przenika się z historią może stanowić ciekawą propozycję na plenerowe zdjęcia ślubne, które będą stanowiły niezwykłą pamiątkę dla młodej pary. Stolica Małopolski posiada szeroką propozycję domów weselnych i innych miejsc na organizację ślubu, przyjęcia weselnego w różnym stylu od vintage, przez boho, aż po bajkowy ślub w stylu rodziny królewskiej. Setki ciekawych miejsc, zabytkowych budynków i rozpoznawalnych atrakcji pozwolą na zrealizowane spójnej i ciekawej sesji zdjęciowej. Kraków oferuje tyle niezwykłych miejsc, że wskazanie ich wszystkich staje się niemożliwe.

Kościoły z duszą na sesję ślubną w Krakowie

Najbardziej popularnym miejscem sakralnym wśród młodych par jest Kościół Świętej Anny i Bazylika Mariacka. Zarówno kościół Świętej Anny i Bazylika Mariacka mają wnętrza dobrze doświetlone, co pozwala doświadczonemu fotografowi, przy użyciu odpowiedniego sprzętu, wykonać magiczne i piękne zdjęcia już z uroczystości ślubnej, tworząc w ten sposób reportaż, opowiadający historię młodej pary od momentu zaślubin w kościele, po wydarzenia na sali weselnej, aż po sesję plenerową.

Bazylika Mariacka w obiektywie Grzegorza Moment Placzka

Zdjęcie pochodzi z portfolio Grzegorza „Moment” Płaczka, który działa jako fotograf ślubny w Krakowie

Plenery na ślub w Krakowie

Coraz większą popularnością obok ślubów kościelnych w Krakowie cieszą się cywilne śluby plenerowe, które odbywają się poza urzędem stanu cywilnego. Niezwykle interesującymi i malowniczymi miejscami są Plac Świętej Marii Magdaleny, a także ulica Kanonicza i Grodzka oraz Zamek Królewski na Wawelu. Fotografia na tle zieleni i zabytkowych miejsc sakralnych oraz architektury Krakowa może być prawdziwym dziełem sztuki. Zaś Wawel uchwycony wraz z malowniczym i pięknym widokiem na Wisłę zachwyci każdą młodą parę. Na sesję zdjęciową warto wybrać nie tylko miejsca sakralne i zabytkowe na przykład zamki, ale również parki i malownicze miejsca z oryginalną roślinnością. Może to być Tenczyński Park Krajobrazowy lub Dolina Kobylańska. Sesja ślubna w naturalnym, przyrodniczym otoczeniu zawsze będzie miała wyjątkowy charakter.

Interesującym miejscem może okazać się także Ogród Botaniczny, który pięknie się prezentuje zwłaszcza wiosną i latem w trakcie kwitnienia roślin, które mogą być niezwykłym tłem dla zdjęć. To niezwykle, urokliwe i klimatyczne miejsce, gdzie można wykorzystać egzotyczną roślinność w szklarniach, przenosząc młodych w inny, egzotyczny świat. Zakrzówek w Krakowie to również jedno z najbardziej malowniczych miejsc. To zalew, składający się z dwu zbiorników wodnych połączonych wąskim przesmykiem, który kiedyś był kamieniołomem. Ostre urwiska i niskie klify oraz przejrzysta woda mogą stanowić ciekawe tło dla ślubnej sesji. Poza tym ze skał można podziwiać piękną panoramę Krakowa. Znajdujące się w jego pobliżu grupy skał nazywane Skałkami Twardowskiego robią wrażenie dzikiej nieokiełznanej przyrody, która niezwykle pięknie i oryginalnie prezentuje się na zdjęciach. Kolejnym ciekawym miejscem w Krakowie może być Zalew Bagry, malownicze miejsce z plażą.

Okolice Krakowa na sesję ślubną

Niezwykle malownicze okolice Krakowa mogą być również ciekawym wyborem na sesję ślubną. Jura Krakowsko-Częstochowska jest pełna niezwykłych skałek, rozciągających się na tle dolin i lasów, które podkreślą nieskazitelną biel sukni panny młodej. Kolejnym magicznym miejscem jest Ojcowski Park Narodowy z niezwykle pięknymi dolinami, jaskiniami i lasami. Magiczne wrażenie robią skały wapienne, które mogą stanowić ciekawe tło dla ślubnych zdjęć.