Toczek z woalką czy fascynator

Wybierając się na wesele, chcesz wyglądać elegancko, aby podkreślić powagę tego wydarzenia w życiu bliskich Ci osób. Niezbędne jest wówczas wybranie sukienki, ale oprócz niej trzeba dobrać także dodatki i ozdoby.

Tylko na co się zdecydować? Wybór nie zawsze jest oczywisty i nie zawsze masz świadomość, co dokładnie proponują producenci w danym sezonie. Zapraszamy zatem do lektury naszego poradnika, w którym skupiamy się na cechach toczka oraz fascynatora, czyli dwóch idealnych ozdób na wesele.

Toczek czy fascynator?

fascynator

Wybranie poszczególnych dodatków oraz ozdób, które będą ładnie wyglądały w dniu ślubu z określoną sukienką, nie zawsze jest łatwe. Czasami jest to kwestia tego, że podobają się wszystkie dostępne ozdoby, a innym razem trudno zdecydować, co najbardziej pasuje pod względem kolorystycznym lub stylu.

Jeśli chodzi o dwie coraz popularniejsze ozdoby idealne na wesele, czyli toczek i fascynator, występują one w tak wielu rodzajach, że każda kobieta wybierze dla siebie dokładnie taki, jaki potrzebuje.

Jeśli chodzi o główną kwestię, czyli wrażenie, jakie robią te ozdoby, stawiamy tutaj znak równości. Zarówno toczki, jak i fascynatory są niezwykle eleganckie i nadają się na wesele bez dwóch zdań. To, który z nich wybierzesz, zależy natomiast od tego, jaką chcesz włożyć w tym dniu sukienkę i jaki efekt uzyskać.

Ozdoba a sukienka

fascynator

Jeśli chodzi o toczki, są to ozdoby mocowane za pomocą niewielkiego grzebienia bądź opaski, które trzymają całość we włosach w taki sposób, aby ozdoba tkwiła na głowie stabilnie. Sama ozdoba to zazwyczaj kompozycja składająca się z pięknych ozdób takich jak materiałowe listki, piórka czy kokardy oraz wiele innych.

Oprócz tego wiele toczków posiada również woalkę, która delikatnie osłania twarz, lub jej fragment. Ze względu na woalkę toczki czasami nieco bardziej rzucają się w oczy, dlatego, jeśli chcesz założyć klasyczną, minimalistyczną sukienkę, która nie ma zbyt wielu ozdób, toczek z całą pewnością będzie bardzo pięknie uzupełniał taką stylizację. Fascynatory to zazwyczaj ozdoby nieco większe niż toczki, można nawet powiedzieć, że często wyglądają jak mini kapelusze delikatnie osadzone z boku głowy.

toczek ślubny

Fascynator to najczęściej kompozycja posiadająca centralną ozdobę otoczoną mniejszymi i przypinana jest do głowy za pomocą grzebienia lub wygodnej opaski. Czasami fascynator to jedynie elegancka kokarda, a więc ozdoba bardzo klasyczna, idealnie pasująca do sukienki charakteryzującej się intensywnym kolorem bądź dużą ilością zdobień.

Toczek lub fascynator to ozdoby, które mogą wnieść do stroju bardzo wiele. Mogą przełamać intensywne barwy sukienki za pomocą delikatnego koloru wstążki czy też sprawić, że cała stylizacja będzie znacznie bardziej wyrazista dzięki pięknej, kwiatowej kompozycji.

Jeśli nie jesteś pewna, którą ozdobę wybrać, koniecznie przyjrzyj się swojej sukience i zastanów, czego brakuje. Czy intensywnego koloru, czy może eleganckiej ozdoby? A może sukienka jest rozkloszowana, a Ty chcesz podkreślić swoją sylwetkę? Wówczas pionowa ozdoba na głowie pomoże Ci uzyskać ten efekt.

Co więcej, toczki i fascynatory warto dopasowywać również do takich dodatków jak buty czy torebka. Świetnie będzie wyglądała stylizacja, w której jedynie buty mają inny kolor, lub taka, w której toczek z woalką jest jedyną ozdobą całej stylizacji. Możliwości jest wiele i naprawdę warto przyjrzeć się dostępnym ozdobom na głowę, aby wyglądać zjawiskowo i czuć się wygodnie w dniu wesela.