Wybór sali na wesele

Ślub wiąże się z wieloma decyzjami: kogo zaprosić, czy przypisać gościom miejsce czy nie, jaką suknie ślubną wybrać? Jednak jednym z najważniejszych wyborów jest miejsce, gdzie odbędzie się wesele. W tej sali spędzimy większą część wieczoru i może ona sprawiać oszałamiające wrażenie lub być strasznym rozczarowaniem. Podejmując tę decyzję powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii.

Wybór sali wpływa na logistykę

Organizacja wesela to zajęcie na pełen etat. Mamy wiele detali, które musimy przemyśleć. Pamiętać musimy o najdrobniejszych szczegółach jak ustawienie winietek lub wybór obrusów. Kiedy pracujemy okazuje się, że najzwyczajniej nie mamy na to czasu i jest to logistyczny koszmar. Często wybór sali weselnej może oszczędzić nam wielu problemów. Kiedy wynajmujemy salę na wesele możemy znaleźć miejsca, które oferują bardzo ciekawe pakiety. W ich ramach może znajdować się dekoracja sali, usługi kwiaciarki, przygotowanie tortu weselnego a nawet zatrudnienie zespołu. Dzięki temu nie musimy martwić się o wiele kwestii. Jeżeli chcemy znaleźć salę, która pomoże nam zająć się logistyką warto zwrócić uwagę na ofertę hoteli – bardzo często to one oferują najbardziej kompleksową obsługę.

Piękną salą weselną dysponuje Hotel Jasek – więcej informacji tutaj: http://www.hoteljasek.com.pl/wesela

Im szersza jest ich oferta tym lepiej – oczywiście nie musimy korzystać ze wszystkich możliwości, ale jeżeli zmienimy zdanie będzie to możliwe. Często zdarza się, że na początku sądzimy, że potrzebujemy jednego pokoju, a potem musimy dokupić ich więcej dla rodziny. Może się okazać, że na jakimś przyjęciu spodoba nam się stół staropolski lub foto budka i będziemy chcieli mieć je u nas. Wybierając salę na wesele powinniśmy dobrze zastanowić się czego potrzebujemy i następnie negocjować pakiet, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Elastyczność i personalizacja to największe zalety wesela hotelowego. Możemy spersonalizować menu, poprosić szefa kuchni o zrobienie czegoś wyjątkowego, wynająć tyle pokoi ile potrzebujemy. To naprawdę ogromne zyski.

Wybieraj sprawdzone sale weselne

Nie tylko wygląd sali weselnej się liczy. Istotna jest również jej oprawa. Bardzo ważną kwestią jest jakość obsługi. Musi być ona profesjonalna, sprawna i sympatyczna. Najgorsze co się może zdarzyć to opryskliwi kelnerzy, którzy psują zabawę gościom i podają zimne dania. Wbrew pozorom słaba obsługa może popsuć całe przyjęcie. Jeżeli wybieramy hotel warto go wcześniej odwiedzić i zobaczyć jak zachowują się jego pracownicy. Świetnie jeżeli dane miejsce ma przyznane gwiazdki – świadczą one o standardzie. Dobrze też sprawdzić stronę internetową i zobaczyć czy znajdziemy na niej rekomendacje od poprzednich par młodych. Najlepsze miejsca są zazwyczaj bardzo popularne i mogą mieć więcej niż jedną salę. Może się więc okazać, że w tym samym dniu odbywa się inne wesele. Powinniśmy o tym pamiętać i zastanowić się czy nie będzie nam to przeszkadzać.

Opinie innych gości mogą być ważnym wyznacznikiem jakości danego miejsca. Wybierajmy zatem miejsca, które cieszą się nieposzlakowaną opinią.

Budżet na wynajem sali weselnej

Kwestie finansowe nie powinny być kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, ale niewątpliwie są istotne. Tutaj wykupywanie pakietów i wynajem sali weselnej w hotelu ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim łatwiej jest nam zapanować nad budżetem, kiedy jednorazowo uzgadniamy dużą kwotę obejmującą większość naszych potrzeb. W innych przypadkach mamy wiele małych faktur i nie kontrolujemy ile wydajemy. Często przez to wydatki mogą nas zrujnować. Dodatkowo sprawdzone sale mają stałych dostawców, którzy oferują zniżki. Dzięki temu możemy liczyć na preferencyjne ceny i oszczędzać. Jeżeli sami zgłosimy się do dostawców to zazwyczaj będziemy musieli zapłacić więcej.

Zdarza się, że Pani Młoda i Pan Młody pochodzą z różnych, oddalonych od siebie regionów. W momencie, kiedy urządzają wesele mogą je przygotować w miejscu, gdzie mieszka większa część rodziny jednego z nich, jednak dla krewnych drugiego wypada zapewnić transport lub nocleg. Urządzając wesele w hotelu możemy negocjować zniżki na ceny pokojów dla gości weselnych. To świetna opcja w takich sytuacjach. Jest to także istotne, jeżeli w rodzinie mamy wiele par z małymi dziećmi, które będą w pewnym momencie chciały położyć je spać.