Zespół na wesele – kiedy zacząć go szukać?

Wesele musi mieć zapewnioną dobrą oprawę muzyczną, ponieważ jest to stała i nieodłączna część tego typu uroczystości. Zespołów weselnych jest naprawdę mnóstwo, możemy więc zacząć szukać wtedy, kiedy tylko chcemy. Jednak jeżeli wcześniej zabierzemy się za poszukiwania, unikniemy załatwiania jednej z najważniejszych spraw na ostatnią chwilę. Muzyka bowiem jest podstawową atrakcją na weselu. Zespół musi spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Musimy odpowiednio wybrać zespół i omówić z jego członkami wszystkie ważne kwestie. Jeśli będą to ludzie, którzy będą chcieli z nami współpracować, możemy mieć pewność, że nie zawiedziemy się na nich. Zwłaszcza, jeżeli będą oni otwarci na wszelkie nowe propozycje. Na weselach bowiem często bywa tak, że dedykuje się piosenki. W takim wypadku można poprosić zespół o zagranie konkretnej piosenki dla danej osoby.

Skąd możemy mieć pewność, że spodoba się wszystkim?

Wszystko zależy od tego, jakie to będzie wesele i na ile osób. Im mniej osób zaprosimy, tym łatwiej będzie nam ocenić, kto jak będzie się bawił do muzyki, którą wybierzemy. Jeżeli jednak organizujemy wesele na więcej niż sto osób, musimy bardzo uważnie wybierać wśród zespołów. Ponadto, na weselach najczęściej występują wszystkie kategorie wiekowe, więc należałoby postarać się odpowiednio szybko wybrać konkretny zespół i to taki, który będzie odpowiadał wszystkim. Nie zawsze mamy pewność, że wszyscy nasi goście będą zachwyceni muzyką. Jeżeli jednak nie wybierzemy gatunku typu muzyka country, lub metal, za którym przepada stosunkowo mało osób, nie musimy się zbytnio martwić. Poza tym muzyka na weselu nie powinna być ani zbyt mocna ani zbyt „nudna”. Musimy się odpowiednio długo zastanowić i poczytać o wielu zespołach, zanim znajdziemy swój złoty środek. Wiele zespołów oferuje bogaty repertuar, który zapewnia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią muzykę, np. Trzy i pół.

Czy zespół weselny musi grać tradycyjne weselne pieśni?

zespół na wesele ŚląskTo zależy od Pary Młodej oraz od zespołu. Weselne pieśni wiążą się jedynie ze starą polską tradycją, jednak muzyka na weselu jest indywidualną decyzją przyszłych nowożeńców. Na naszej uroczystości wcale nie muszą zabrzmieć utwory wiążące się z ową tradycją. Nie każdemu bowiem może się to podobać. W dzisiejszych czasach możemy całkowicie po swojemu zorganizować swoje wesele, co daje nam bardzo dużo swobody przy dokonywaniu wyboru.

Wesele w innym stylu

Jeżeli jesteśmy fanami konkretnego filmu, książki lub zespołu – jak najbardziej możemy zorganizować w danym stylu nasz ślub i wesele, oczywiście włączając w to stroje oraz muzykę i wystrój. Wielu ludzi organizuje wesele w stylu tradycyjnym, jednak nie brakuje kreatywnego podejścia do sprawy. Oprócz zajęcia się wszelkimi ozdobami i wystrojem sali weselnej, ważny jest dobór kreacji tak, by wszystkie odpowiednio pasowały do stylu, w jakim organizowana będzie uroczystość. Gdy już wszystko mamy gotowe, wtedy można dobrać zespół, który zaśpiewa w pasującym nam stylu. Takie wesele ma nie tylko świetny i oryginalny klimat, ale też wspomnienia z tej uroczystości z pewnością będą niezapomniane.